Oficjalny serwis Jakuba Jamroga – Kuba powalczy w eliminacjach SGP i SEC!

Sponsorzy

ARKAN BudPol ReDrog Grupa SteinhofPepegi Ostręga Albók To Petendo Ogrody AuroraNesta Monterm Zdrowy Projekt NZOZ Geronimo Xtreme Fitness Mado Bartosz Mucha

Głowna Komisja Sportu Żużlowego dokonała nominacji polskich zawodników do walki w eliminacjach Mistrzostw Świata i Europy. Miło nam poinformować, iż Kuba dalej będzie walczył na międzynarodowej arenie o awans do GP 2018 i SEC 2017.

Krajowymi eliminacjami do międzynarodowych eliminacji Mistrzostw Świata i Europy był tegoroczny finał Złotego Kasku. Kuba spisał się w nim dobrze, bowiem wywalczył osiem punktów. Niestety, o „oczko” za mało, by wywalczyć bezpośredni awans do dalszej fazy, tej międzynarodowej. Pozostało mu liczyć na ewentualną dziką kartę, tymczasem w poniedziałek okazało się, że otrzymał je aż dwie!

O miejsce w gronie finalistów tegorocznego cyklu Speedway European Championship powalczy dalej siódemka Polaków. Kuba został przydzielony, by 1 maja walczyć o awans we włoskim Terenzano. Nieco ponad miesiąc później, 5 czerwca tarnowianin będzie ścigał się i walczył o osiem premiowanych awansem miejsc do półfinału eliminacji Grand Prix 2018. Niespełna 26-latek pojedzie wówczas w rundzie kwalifikacyjnej w niemieckim Abensbergu.

– Cieszę się na możliwość reprezentowania Polski w eliminacjach do Speedway Grand Prix oraz Speedway European Championship. To dla mnie ogromne wyróżnienie, zwłaszcza że wywalczyłem sobie to na torze. Sezon trwa dla mnie normalnie dalej, nie stawiam sobie żadnych celów. Chcę do eliminacji podchodzić na luzie, bez presji i dać z siebie wszystko, by osiągnąć jak najlepszy wynik. Dziękuję za przyznanie dzikiej karty od GKSŻ i trenera Marka Cieślaka na eliminacje Grand Prix – skomentował Kuba dzisiejsze nominacje.

Dodano: 24 kwietnia 2017

Kluby w sezonie 2024

ROW Rybnik AK Slany AK Slany MC Nordstern Stralsund

Ostatnie zawody

15.06.2024
Metalkas 2. Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs. PSŻ Poznań
(Rybnik)
(2*,3,3,3,3) 14+1

Następne zawody

18.06.2024
Bauhaus-Ligan
Rospiggarna Hallstavik vs. Kumla Indianerna
(Hallstavik)

Patronat medialny