Oficjalny serwis Jakuba Jamroga – Brązowy medal Kuby w czeskiej Extralidze

Sponsorzy

Kolanko Transport Nice PolskaBudPol ARKANGrupa SteinhofPepegi Albók To Petendo Ogrody AuroraNesta Zdrowy Projekt NZOZ Geronimo Xtreme Fitness Mado Bartosz Mucha

We wtorek (19 września) na torze w Pradze rozegrana została ostatnia runda czeskiej Extraligi w sezonie 2017. Z tytułu Drużynowego Mistrza Czech cieszyła się miejscowa AK Markéta. Z medalem brązowym rozgrywki kończy AK 3ton Slaný z Kubą w składzie.

Tarnowianin z powodu kontuzji stracił znaczną część czeskich rozgrywek. Ostatecznie udało mu się wystąpić w dwóch rundach, w których zdobył w sumie 21 punktów. Sześciokrotnie mijał linię mety na pierwszym miejscu, a tylko dwójka rywali – Adrian Gała i Václav Milík, zdołała przywieźć Kubę za swoimi plecami, z czego najlepszy czeski żużlowiec uczynił to dwukrotnie.

Dla 26-latka jest to czwarty z rzędu brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Czech. Z kronikarskiego obowiązku dodamy, że srebrne medale zawisły na szyjach zawodników AMK Zlatá přilba Pardubice. Czwarte miejsce zajął słowacki team z Žarnovicy.

Dodano: 19 września 2017