Oficjalny serwis Jakuba Jamroga – Sezon 2017 dobiega końca…

Sponsorzy

ARKAN BudPol ReDrog Grupa SteinhofPepegi Ostręga Albók To Petendo Ogrody AuroraNesta Monterm Zdrowy Projekt NZOZ Geronimo Xtreme Fitness Mado Bartosz Mucha

Nadchodzący weekend będzie dla Kuby zakończeniem sezonu 2017. Tarnowianina początkowo czekały dwa starty w Polsce – w Krośnie oraz w Tarnowie-Mościcach, lecz te plany zostały zweryfikowane i w sobotę ostatecznie Mistrz Nice 1. LŻ uda się do węgierskiej Gyuli.

Tarnowianin w minioną sobotę wsparł swoją osobą zespół Nagyhalászi Motorsportért Sportegyesület i zdobywając komplet piętnastu punktów, poprowadził drużynę do drugiego triumfu w Międzynarodowych Drużynowych Mistrzostwach Węgier. Początkowo Kuba nie przewidywał startu w 3. rundzie tych rozgrywek, w związku z czym zgodził się na start w Friendship Speedway Trophy na torze w Krośnie. W poniedziałek doszło do zmiany planów. – Przepraszam Kibiców z Krosna, którzy oczekiwali mojego występu jak i samych organizatorów. Idea turnieju jest naprawdę interesująca i ciekawa, nigdy nie jest mi obojętny los kolegów z toru, zwłaszcza, że mnie kontuzje też nie omijały. Długo zastanawiałem się, gdzie jechać, ale ostatecznie zdecydowałem się na Węgry, gdzie chcę pomóc zespołowi z Nagyhalász w zdobyciu złotego medalu i tytułu mistrzowskiego. Włodarze bardzo namawiali mnie na start, a mi przypadła do gustu atmosfera i otoczka tutejszego żużla. Wierzę, że uda nam się zdobyć tytuł, a w Friendship Speedway Trophy wystartuję za rok! – mówi Kuba.

W niedzielę 26-latek wystartuje w Memoriale Krystiana Rempały, który zakończy sezon żużlowy 2017 w Tarnowie-Mościcach i będą to także ostatnie zawody w tym roku w kalendarzu Kuby. Na obiekcie Mistrza Nice 1. Ligi Żużlowej oprócz Kuby zaprezentują się także inni gospodarze – Artur Czaja, Kenneth Bjerre, Patryk Rolnicki, a także: wicemistrz Europy par – Wiktor Kułakow, Drużynowi Mistrzowie Polski – Bartosz Smektała i Dominik Kubera czy Oskar Bober i Daniel Kaczmarek. – Cieszę się, że będę miał okazję jeszcze raz pojechać dla własnej publiczności i to przy okazji takiego turnieju jakim jest Memoriał Krystiana. Dla mnie ten występ nie będzie zwykłym, takim, jak przy okazji innych startów. Znałem dobrze Krystiana i mocno współpracuję z jego ojcem – Jackiem, więc naturalnie, że też mocno przeżyłem tę tragedię. Wynik będzie sprawą drugorzędną, liczy się uczczenie pamięci tego zdolnego chłopaka – dodaje.

Dodano: 9 października 2017

Kluby w sezonie 2024

ROW Rybnik AK Slany AK Slany

Ostatnie zawody

23.05.2024
Extraliga
2. runda
(Pardubice)
(2,1,2,2,2) 9

Następne zawody

30.05.2024
Turniej towarzyski
German Open
(Olching)

Patronat medialny