Oficjalny serwis Jakuba Jamroga – Kuba z kontraktem w lidze czeskiej

Sponsorzy

Kolanko Transport Nice PolskaBudPol ARKANGrupa SteinhofPepegi Albók To Petendo Ogrody AuroraNesta Zdrowy Projekt NZOZ Geronimo Xtreme Fitness Mado Bartosz Mucha

Srebrny medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Czech z 2012 roku znalazł właśnie zatrudnienie w czeskiej Extralidze na kolejny sezon. Wybór padł oczywiście na AK 3ton Slaný, gdzie tarnowianin czuje się jak w domu.

Przygoda Kuby z tym zespołem rozpoczęła się w 2014 roku. Od tego momentu tarnowianin wraz ze swoim klubem zdobył cztery brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Czech. Teraz czas powalczyć o minimum powtórkę, a najlepiej jeszcze lepszy wynik niż przez ostatnie lata.

Cieszę się, że będzie mi dane kolejny sezon spędzić w czeskim AK 3ton Slaný. Wybrałem tę ligę, ponieważ włodarze klubu gwarantują mi możliwość regularnych startów w swoim zespole, a to jest bardzo ważne. Ponadto w klubie są świetni ludzie, z którymi doskonale się dogaduję, zarówno mówię tutaj o zarządzie czy trenerach i zawodnikach. Po co zmieniać coś, co pasuje? – mówi Kuba.

Nie jest to ostatni kontrakt na starty w ligach zagranicznych, choć w tym temacie Kuba jest nieco ograniczony ze względu na regulamin i nie zamierza się spieszyć z podejmowaniem ewentualnych decyzji o kontraktach. Tarnowianin obrał kurs na Skandynawię i będzie czekał na swoją szansę, by znaleźć tam zatrudnienie. – Chciałem znaleźć klub w Danii czy Szwecji, lecz w Metal Speedway League (lidze duńskiej – dop. aut.) mam kategorię „A”, więc byłoby bardzo ciężko o jazdę, a że teraz czas na jazdę w PGE Ekstralidze, to mogę znaleźć tylko dwa zagraniczne kluby. W Szwecji też było blisko, ale wszystko wskazuje na to, że będzie trzeba poczekać do drugiego okienka, tego już w sezonie i udowodnić swoją wartość na torze. To zamierzam właśnie czynić już od pierwszych sparingów. – dodaje nasz rozmówca.

Dodano: 10 listopada 2017

Kluby w sezonie 2024

ROW Rybnik AK Slany AK Slany

Ostatnie zawody

23.10.2023
Turniej towarzyski
VI Memoriał Krystiana Rempały
(Tarnów)
(2,3,3,3,3) 14

Następne zawody

24.03.2024
Sparing
Innpro ROW Rybnik vs. Włókniarz Częstochowa
(Rybnik)

Patronat medialny