Oficjalny serwis Jakuba Jamroga – Jakub z pierwszym kontraktem na sezon 2019

Sponsorzy

ARKAN BudPol ReDrog Grupa SteinhofPepegi Ostręga Albók To Petendo Ogrody AuroraNesta Monterm Zdrowy Projekt NZOZ Geronimo Xtreme Fitness Mado Bartosz Mucha

Choć dla Jakuba sezon 2018 wciąż trwa, bowiem przed tarnowianinem jeszcze kilka imprez w tym sezonie to możemy już ogłosić pierwszy podpisany kontrakt na rok 2019. W ostatnich dniach Kuba parafował kontrakt na starty w szwedzkiej Elitserien.

Dwa bardzo dobre sezony na zapleczu PGE Ekstraligi nie spowodowały, aż tak dużego zainteresowania Jakubem co udany powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. W ostatnich dniach do wychowanka Unii Tarnów dzwonili menadżerowie czterech szwedzkich drużyn, by przekonać go do startów w barwach ich zespołów. Ostatecznie tarnowianin zadecydował, że w sezonie 2019 będzie reprezentował team Vetlandy Speedway. Wcześniej umowy z tymi zespołami podpisali także m.in. Bartosz Zmarzlik czy Australijczyk Brady Kurtz.

– Bardzo się cieszę, że otrzymam możliwość startów w Szwecji. Zawsze mówiłem otwarcie, że to jeden z moich zagranicznych celów, by znaleźć tam angaż. Drugi jaki sobie wyznaczam to jazda w PGE Ekstralidze i to właśnie dzięki Najlepszej żużlowej lidze świata zostałem dostrzeżony w Szwecji – powiedział Jakub po parafowaniu umowy.

Dla Kuby będzie to debiut w lidze szwedzkiej. Dotychczas poza krajowymi rozgrywkami miał on styczność z ligą brytyjską, czeską, niemiecką oraz duńską. Vetlanda Speedway to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów – jedenastokrotny Drużynowy Mistrz Szwecji. W historii Vetlanda zdobywała także 12 razy tytuł wicemistrzowski oraz pięciokrotnie brązowe medale.

Strona internetowa klubuwww.vetlandaspeedway.se
Profil klubu w serwisie Facebook.com: @VetlandaSpeedway
Profil klubu w serwisie Twitter.com: @VetlandaSpeedwa

Dodano: 22 września 2018

Kluby w sezonie 2024

ROW Rybnik AK Slany AK Slany

Ostatnie zawody

19.05.2024
Metalkas 2. Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs. Cellfast Wilki Krosno
(Rybnik)
(2*,3,3,2,2) 12+1

Następne zawody

21.05.2024
Bauhaus-Ligan
Rospiggarna Hallstavik vs. Dackarna Målilla
(Hallstavik)

Patronat medialny