Oficjalny serwis Jakuba Jamroga – Jakub z pierwszym kontraktem na sezon 2019

Sponsorzy

ARKAN

Choć dla Jakuba sezon 2018 wciąż trwa, bowiem przed tarnowianinem jeszcze kilka imprez w tym sezonie to możemy już ogłosić pierwszy podpisany kontrakt na rok 2019. W ostatnich dniach Kuba parafował kontrakt na starty w szwedzkiej Elitserien.

Dwa bardzo dobre sezony na zapleczu PGE Ekstraligi nie spowodowały, aż tak dużego zainteresowania Jakubem co udany powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. W ostatnich dniach do wychowanka Unii Tarnów dzwonili menadżerowie czterech szwedzkich drużyn, by przekonać go do startów w barwach ich zespołów. Ostatecznie tarnowianin zadecydował, że w sezonie 2019 będzie reprezentował team Vetlandy Speedway. Wcześniej umowy z tymi zespołami podpisali także m.in. Bartosz Zmarzlik czy Australijczyk Brady Kurtz.

– Bardzo się cieszę, że otrzymam możliwość startów w Szwecji. Zawsze mówiłem otwarcie, że to jeden z moich zagranicznych celów, by znaleźć tam angaż. Drugi jaki sobie wyznaczam to jazda w PGE Ekstralidze i to właśnie dzięki Najlepszej żużlowej lidze świata zostałem dostrzeżony w Szwecji – powiedział Jakub po parafowaniu umowy.

Dla Kuby będzie to debiut w lidze szwedzkiej. Dotychczas poza krajowymi rozgrywkami miał on styczność z ligą brytyjską, czeską, niemiecką oraz duńską. Vetlanda Speedway to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów – jedenastokrotny Drużynowy Mistrz Szwecji. W historii Vetlanda zdobywała także 12 razy tytuł wicemistrzowski oraz pięciokrotnie brązowe medale.

Strona internetowa klubuwww.vetlandaspeedway.se
Profil klubu w serwisie Facebook.com: @VetlandaSpeedway
Profil klubu w serwisie Twitter.com: @VetlandaSpeedwa

Dodano: 22 września 2018

Kluby

WYBRZEŻE GDAŃSK PIRATERNA MOTALA AK SLANY

Ostatnie zawody

19.06.2022
eWinner 1. Liga
Zdunek Wybrzeże vs. Trans MF Landshut
(Gdańsk)
(3,3,w,3,u) 9

Następne zawody

04.07.2022
eWinner 1. Liga
Aforti Start vs. Zdunek Wybrzeże
(Gniezno)

Patronat medialny