Oficjalny serwis Jakuba Jamroga – Kuba: Pierwszy motocykl był złym wyborem

Sponsorzy

ARKAN BudPol ReDrog Grupa SteinhofPepegi Ostręga Albók To Petendo Ogrody AuroraNesta Monterm Zdrowy Projekt NZOZ Geronimo Xtreme Fitness Mado Bartosz Mucha

Można śmiało stwierdzić, że terminarz zafundował Kubie długi weekend spędzony w Łodzi. W czwartek na torze przy ul. 6 sierpnia odbył się ćwierćfinał IMP, z którego awansował do dalszej rywalizacji, a w niedzielę Orzeł pewnie pokonał w meczu ligowym Renault Zdunek Wybrzeże.

Czwartkowy ćwierćfinał rozpoczął się niezbyt pomyślnie dla Kuby, jednak udana końcówka i odrobina szczęścia pozwoliła mu ostatecznie znaleźć się w upragnionej ósemce. – Cieszę się, że rzutem na taśmę awansowałem do półfinału. Wydawało mi się, że na swoim torze będzie łatwo. Tor był jednak całkowicie inny niż jest zazwyczaj i to mnie całkowicie zgubiło na początku. Na szczęście udało się awansować, a to jest najważniejsze – wyjaśnia.

Trzy dni później Orzeł Łódź nadspodziewanie łatwo rozprawił się z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, pokonując ekipę Grzegorza Dzikowskiego 58:31. – Jestem bardzo zadowolony z tak okazałej wygranej całej drużyny. W kontekście rewanżu to spory sukces, ponieważ Wybrzeże jest mocnym zespołem, a taka zaliczka daje nam duże szanse na punkt bonusowy. Gratulacje dla reszty chłopaków, duży wkład w wynik mieli juniorzy. To w efekcie „zrobiło” dobry wynik. Oby podobnie było na wyjazdach – mówi Jakub.

Dwudziestopięciolatek stracił tylko dwa punkty, mimo to odczuwa pewien niedosyt. – Jeśli chodzi o mój występ to mogło być lepiej, gdybym od razu jechał na drugim motocyklu, bo na nim było o niebo lepiej. Niestety zasugerowałem się przedmeczowym treningiem i dokonałem złego wyboru. Oczywiście, nie jest źle, ale będę się starał aby w przyszłości w ogóle nie tracić punktów na torze w Łodzi – zdradza.

Mimo drobnych błędów i pomeczowych niedosytów Kuba jest zadowolony ze swojej dotychczasowej postawy. – Dziękuję trenerowi i prezesowi za wsparcie, dzięki czemu można się w pełni skoncentrować na jeździe. To jest jeden z elementów, dzięki któremu na razie jest dobrze – kończy.

Dodano: 25 kwietnia 2016

Kluby w sezonie 2024

ROW Rybnik AK Slany AK Slany

Ostatnie zawody

13.04.2024
Metalkas 2. Ekstraliga
PSŻ Poznań vs. ROW Rybnik
(Poznań)
(1,3,1*,0,2) 7+1

Następne zawody

27.04.2024
Metalkas 2. Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs. Arged Malesa Ostrów
(Rybnik)

Patronat medialny