Oficjalny serwis Jakuba Jamroga – Kontrakt z Grupa Azoty Unią podpisany

Sponsorzy

ARKAN BudPol ReDrog Grupa SteinhofPepegi Ostręga Albók To Petendo Ogrody AuroraNesta Monterm Zdrowy Projekt NZOZ Geronimo Xtreme Fitness Mado Bartosz Mucha

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy Państwa o tym, że Kuba Jamróg oraz włodarze Grupa Azoty Unii Tarnów doszli do porozumienia ws. nowego kontraktu i tym samym przedłużeniu współpracy o kolejny sezon. W poniedziałek zawodnik oficjalnie parafował umowę.

Kuba
do zespołu spod znaku „Jaskółki” powrócił przed sezonem 2017, po czterech latach jazdy w Orle Łódź. Od początku jego forma była na dobrym, wysokim poziomie i pozostaje tylko żałować, że na początku maja podczas półfinału SEC, przytrafiła się tarnowianinowi kontuzja, która wyeliminowała go z jazdy na półtora miesiąca. Po powrocie Kuba nadal notował bardzo dobre wyniki, kończąc sezon jako: Drużynowy Mistrz I ligi, Drużynowy Mistrz Węgier, brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Czech oraz triumfator m.in. Memoriału Krystiana Rempały.

Na zapleczu PGE Ekstraligi wykręcił średnią biegopunktową 2,182 (104 punkty, 16 bonusów w 55 biegach). Był tym samym trzecim pod tym względem zawodnikiem wśród „Jaskółek” i piątym Polakiem w całej lidze. Teraz żużlowiec chce podnieść sobie poprzeczkę i znów spróbować sił w najlepszej żużlowej lidze świata. Naturalną rzeczną było, że w zespole Grupa Azoty Unii Tarnów. W poniedziałek parafował oficjalnie kontrakt, a tak późny termin spowodowany był m.in. wakacjami oraz ostatnim protestem żużlowców, dotyczący pewnych punktów regulaminowych. – Warunki były już ustalone jakiś czas temu, o czym mówiliśmy, ale byłem na małym wyjeździe, do tego doszło to zamieszanie z regulaminem i trochę zeszło. Nie było idei, by kontraktu ostatecznie nie podpisywać. Uważam, że dorosłem do tego, by w Ekstralidze być. Zawsze o tym marzyłem i cieszę się, że znów mam możliwość być w tej lidze zakontraktowany. Nie przewiduję porażki, ale jeśli nie wyjdzie to chociaż nie będę żałował, że nie spróbowałem. jednak wierzę w siebie, że to nie jest jednoroczna przygoda i na stałe zagoszczę w Ekstralidze. – skomentował Kuba zaraz po złożeniu autografu pod roczną umową.

Klubowymi partnerami 26-latka w sezonie 2018 będą m.in. trzej Duńczycy: Kenneth Bjerre, Peter Kildemand i Nicki Pedersen, Rosjanin Wiktor Kułakow oraz grudziądzanin Artur Mroczka.

Dodano: 13 listopada 2017

Kluby w sezonie 2024

ROW Rybnik AK Slany AK Slany MC Nordstern Stralsund

Ostatnie zawody

15.06.2024
Metalkas 2. Ekstraliga
Innpro ROW Rybnik vs. PSŻ Poznań
(Rybnik)
(2*,3,3,3,3) 14+1

Następne zawody

18.06.2024
Bauhaus-Ligan
Rospiggarna Hallstavik vs. Kumla Indianerna
(Hallstavik)

Patronat medialny